Predlžovanie vlasov

Nie každá má to šťastie mať dlhé a husté vlasy. Preto musíme častokrát pri vlasových kreáciách improvizovať, alebo sa uspokojiť s niekoľkými základnými účesmi. Našťastie však starostlivosť o našu korunu krásy pokročila a existuje niekoľko metód na predlžovanie vlasov.

Medzi základné spôsoby predlžovania vlasov patrí napríklad:

 • Keratínová metóda
 • Microring
 • Hair Talk
 • Clip in metóda

Každá z nich má svoje pre a proti. Sú ženy, ktoré majú dlhoročné kladné skúsenosti s keratínovou metódou, iné o nej nechcú ani počuť. Skôr, než sa jednotlivým spôsobom predlžovania vlasov pozrieme na korienok, vysvetlime si dva základné pojmy - pôvod vlasov a tzv. remy vlasy.

Pôvod vlasov

Všetky spomínané metódy majú jednu vlastnosť spoločnú. Na predĺženie vlasov sa používajú externé vlasy. Tie môžu byť buď prírodné alebo syntetické.

Ľudské vlasy pochádzajú z rôznych miest, vďaka čomu sa líšia nielen kvalitou, ale aj štruktúrou. Medzi najkvalitnejšie vlasy používané na predlžovanie patria europske alebo ruské. Sú jemné, kvalitné a zriedkakedy chemicky upravované. Do inej kategórie patria napríklad indické vlasy. Tie sa podobajú štruktúrou na európske, no sú o niečo hrubšie. Medzi cenovo najdostupnejšie patria čínske resp. Ázijské vlasy. Tie sú však o dosť hrubšie, čo sa môže prejaviť na kvalite prevedenia predĺženia vlasov.

Syntetické vlasy sa vyrábajú z umelých materiálov. Na prvý pohľad sú na nerozoznanie od ľudských. Ich hlavnou výhodou je najmä cena, ktorá je neporovnateľne nižšia než v prípade organických vlasov. Medzi negatíva patrili dlhodobo len obmedzené možnosti práce s týmito príčeskami, predovšetkým však nemožnosť ich vystavenia teplu. Preto akékoľvek fénovanie, žehlenie alebo kulmovanie neprichádzalo do úvahy.

Našťastie, aj tu technológie pokročili. V našom eshope tak predávame clip-in vlasy vyrobené technológiou termoheat fiber v dĺžke 50 cm, 60 cm alebo 70 cm, ktoré môžete s čistým svedomím vystaviť teplu z fénu, kulmy alebo žehličky na vlasy.

Remy vlasy

Okrem pôvodu vlasov je dôležité sledovať aj spôsob, akým sú vlasy spracované resp. usporiadané. Metóda sa označuje ako remy vlasy alebo non-remy vlasy. Do prvej skupiny patria vlasy, ktoré sú usporiadané v smere prirodzeného rastu od korienkov ku končekom. Takéto uloženie zabezpečí, že sa vlasy nezamotávajú.

Presným opakom sú non-remy vlasy. Tie sú usporiadané náhodne. Aby sa však tento vlasový chaos zjednotil, výrobcovia poťahujú produkt tenkou vrstvou silikónu, ktorá zabezpečí dokonalý vzhľad. Na prvý pohľad sú na nerozoznanie s remy vlasmi. Po niekoľkých umytiach však silikónová vrstvička zíde a vlasy sa začnú zamotávať.

Poďme sa teraz pozrieť na samotné spôsoby predlžovania vlasov.

Keratínová metóda

Keratínová metóda patrí medzi najčastejšie používaný spôsob predlžovania vlasov. Je postavená na látke keratín, ktorá je základnou stavebnou bielkovinou vlasov. Vďaka tomu zaručuje dokonalé splynutie pôvodných prameňov s novými. Aplikácia keratínovou metódou prebieha tak, že sa externé vlasy pripájajú na pôvodné. Spoj tvorený umelým keratínom je veľmi pevný a neviditeľný. Navyše nepoškodzuje vlas a nevniká do jeho štruktúry.

Proces predlžovania vlasov keratínovou metódou trvá približne 2 hodiny. Potrebné je však zmieniť sa aj o tom, že pramene treba pravidelne presúvať. Tento proces je nutné aplikovať vždy, keď keratínový spoj odrastie od korienkov. Zvyčajne to vychádza na 3 až 5 mesiacov v závislosti od toho, ako rýchlo vlasy rastú. Ak sa tento proces zanedbá, vlasy sa môžu začať zamotávať, alebo sa poškodia natoľko, že ich nebude možné použiť znovu.

Podobne veľký pozor im treba venovať aj pri starostlivosti o ne. Česať ich možno len špeciálnou kefou a na odfarbovanie môžete rovno zabudnúť.

Výhody keratínovej metódy predlžovania vlasov:

 • Hodí sa na všetky typy vlasov,
 • Nosná látka keratín je šetrná k pôvodným vlasom,
 • Má pevný a neviditeľný spoj,
 • Vlasy možno farbiť, žehliť alebo fúkať.

Nevýhody keratínovej metódy predlžovania vlasov:

 • Vyššia cena,
 • Môže dôjsť k vyčesávaniu vlasov zo spojov.

Microring metóda

Microring metóda predlžovania vlasov je postavená na mechanickom princípe. Nevyužíva teda žiadne lepidlá alebo iné chemické látky. K nadpojeniu vlasov sa používa tzv. Eurolock, čiže ľahký kov lievikovitého tvaru vystlaného silikónom. Pri aplikácii sa používajú špeciálne kliešte. Pomocou nich sa predlžujúce vlasy zalisujú do pôvodných. Hoci sa to nezdá, ide o veľmi pevný a hlavne nenápadný spoj.

Aj tu aplikácia trvá príčesku asi 2 hodiny a rovnako ako v prípade keratínovej metódy, aj tu je nutné vlasy každé tri až päť mesiacov posúvať. Starostlivosť o upravenú korunu krásy je taktiež podobná ako v predchádzajúcom prípade. Vlasy možno fúkať, žehliť a natáčať. Neodporúča sa však farbenie, a zvýšenú opatrnosť by ste mali venovať česaniu vlasov.

Výhody microring metódy predlžovania vlasov:

 • Pevný a nenápadný spoj,
 • Vlasy možno farbiť, žehliť alebo fúkať.

Nevýhody microring metódy predlžovania vlasov:

 • Prítomnosť kovu vo vlasoch,
 • Nedá sa aplikovať na jemné vlasy.

Metóda Hair Talk

Metóda Hair Talk patrí medzi najnovšie spôsoby predlžovania vlasov. Ide o veľmi tenké pásiky s neviditeľným lepením. Sú klinicky testované, antialergické a dokonca ich zloženie priaznivo pôsobí na vlasy.

Aplikácia prostredníctvom Hair Talk prebieha tak, že sa tieto pásiky obsahujúce pramene predlžujúcich vlasov pripevnia na vlastné vlasy. Ide o veľmi rýchlu metódu, kedy samotná realizácia zaberie len zhruba 20 minút. Podobne ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tu je potrebné po niekoľkých mesiacoch prísť posunúť vlasy. Zároveň treba dbať na zvýšenú starostlivosť o takto predĺžené vlasy.

Výhody Hair Talk metódy predlžovania vlasov:

 • Pevný a nenápadný spoj
 • Nepoškodzuje vlasy.

Nevýhody Hair Talk metódy predlžovania vlasov:

 • Vlasy možno farbiť alebo žehliť len u odborníka,
 • Zvýšená starostlivosť o vlasy,
 • Potreba rýchleho usušenia vlasov (príliš dlho pôsobiaca vlhkosť môže poškodiť spoj).

Clip-in metóda

Clip-in metóda predlžovania vlasov sa úplne líši od predchádzajúcich spôsobov. Príčesky sa nepripevňujú na pôvodné vlasy natrvalo, ale len krátkodobo pomocou sponky. Táto ľudovo nazývaná pukačka, je potiahnutá vrstvou silikónu zabraňujúcemu zošmyknutiu vlasov. Na nej sú prichytené buď ľudské, alebo syntetické vlasy. Vďaka pokročilým technológiám sú obe varianty na nerozoznanie.

Clip-in vlasy, ktoré kúpite u nás sú vyrobené z jedinečného termoheat fiber materiálu. Termoheat fiber je teplotne stabilný, a tak môžete clip-in príčesky kulmovať, fénovať alebo žehliť. Balenie zároveň obsahuje až do 18 klipov rôznej šírky, takže dokonale pokryjú vašu hlavu. Vybrať si môžete z dlžok 50 cm, 60 cm alebo 70 cm.

Výhodou tejto metódy predlžovania vlasov je, že nepotrebujete navštíviť špecializovaný kadernícky salón. Pri troche cviku si ich zvládnete nasadiť už v priebehu niekoľkých minút. Keďže v nich nemožno spať, treba clip-in vlasy každý večer dávať dolu. Sú ženy, ktoré túto procedúru bravúne a rýchlo zvládajú, iné si však tieto príčesky šetria na výnimočnejšie príležitosti ako sú svadby, promócie alebo stužkové.

Výhody Clip in metódy predlžovania vlasov

 • Nie je potrebná návšteva kaderníckeho salónu,
 • Nepoškodzuje vlasy,
 • Dajú sa dať dolu, kedykoľvek je to potrebné,
 • Dostupná cena,
 • Dajú sa upravovať fúkaním, kulmovaním alebo žehlením.

Nevýhody Clip in metódy predlžovania vlasov:

 • Treba ich každý deň nasadzovať a dávať dolu.

Pre koho je vhodné predĺženie vlasov?

Prvé tri metódy predlžovania vlasov sú vhodné pre ženy, ktoré majú dostatočne husté a zdravé vlasy, nie sú však spokojné s ich dĺžkou, alebo sa im nechce čakať, kým dostatočne dorastú. Clip-in spôsob je vďaka svojej jednoduchosti možné aplikovať aj na problematickejšie vlasy, pretože negatívne javy nie sú až tak výrazné.

Vyberte si zo širokej ponuky dlžok a farieb na www.extrahair.sk.

Doprava zdarma
nad 100€
Vrátenie tovaru
do 30 dní ZADARMO
ON-LINE
odborné poradenstvo